← Maç Merkezi

Besiktas vs Genclerbirligi: Turkish Süper Lig, 8 Kas 2026

Turkish Süper Lig
Ev sahibiBesiktas7215OVR
Başlama 12:00 CT
DeplasmanGenclerbirligi5611OVR

8 Kasım 2026, Pazar · 12:00 CT · Vodafone Park, Istanbul, Türkiye

Takım karşılaştırması

Puanlar

7215OVREv sahibi

Besiktas

ATT
7515
DEF
7215
FRM
6714
ELO
7515
  • 7515Hücum5812
  • 7215Savunma5912
  • 6714Form4810
  • 7515Elo gücü5511
  • 7215Genel5611
ATTDEFFRMELO
Besiktas Genclerbirli
5611OVRDeplasman

Genclerbirligi

ATT
5812
DEF
5912
FRM
4810
ELO
5511

Puanlar yalnızca sonuç verilerinden oluşturulan kendi 0-99 ölçeğimizdir: ATT = 65 + 30 × log2(hücum endeksi), DEF = 65 − 30 × log2(savunma endeksi) (endeks 1,00 = organizasyon ortalaması), FRM = 30 + 69 × son 5 maçtaki puan ÷ 15, ELO = 60 + (Elo − 1500) ÷ 9, OVR = %30 ATT + %30 DEF + %20 FRM + %20 ELO. Her biri 1-99 ile sınırlıdır. Menajer stili aynı sayıları 1-20 ölçeğinde gösterir (puan ÷ 99 × 20). Puanlar yalnızca maç öncesi oynanan maçları kullanır. Eğitim amaçlı analizdir, bahis tavsiyesi değildir.

Kesinleşen ilk 11'ler

İlk 11'ler maçtan ~1 saat önce açıklanır.

Kim kazanır?

Maç başlamadan seç. Sadece eğlence için: hesap yok, para yok, yalnızca bu tarayıcıda saklanır.

Maç önü analizi

Süper Lig puan durumunda şu an Besiktas (4., 10 maçta 19 puan), Genclerbirli (14., 10 maçta 11 puan) takımını konuk ediyor. Besiktas, 10 Süper Lig maçında 20 gol attı ve 12 gol yedi (maç başına 2,0 ve 1,2). Genclerbirli, 10 Süper Lig maçında 12 gol attı ve 18 gol yedi (maç başına 1,2 ve 1,8). Tüm organizasyonlarda son form (eskiden yeniye): Besiktas GMBGB, Genclerbirli MBMMG. Kayıtlardaki son 5 karşılaşmada Besiktas 3, Genclerbirli 2 galibiyet aldı; 0 maç berabere bitti. Gol modeli yaklaşık 2,5–0,9 bekliyor. Besiktas açık favori: Besiktas %72, beraberlik %16, Genclerbirli %11. En olası tek skor 2–0, ama onun bile olasılığı yalnızca %10. Elo puanları (Besiktas 1638, Genclerbirli 1453) Besiktas için %80 beklenen skor veriyor; bu gol modeliyle uyumlu.

Veri değerlendirmesi

Besiktas kazanırBeraberlikGenclerbirli kazanır

Beklenen gol (model): Besiktas 2,51 · Genclerbirli 0,91 · en olası skor 2–0 (%10).
Yöntem: Poisson. 90 Süper Lig maçından (bu sezon) maç başına ev sahibi 1,73 / deplasman 1,27 gol taban değeri. Beklenen gol = taban × hücum × rakip savunması. Elo karşılaştırması: Besiktas beklenen skoru %80. Yöntemin tamamı.

Eğitim amaçlı analizdir, bahis tavsiyesi değildir.

Önemli sayılar

BesiktasGenclerbirli
4.Puan durumundaki sıra14.
19 (10)Puan (oynanan)11 (10)
6-1-3G-B-M3-2-5
2,00Maç başına atılan gol*1,20
1,20Maç başına yenilen gol*1,80
GMBGBForm, son 5 (tüm org.)MBMMG
1638Elo puanı (maç öncesi)1453
1,26 / 0,85Hücum / savunma endeksi0,85 / 1,15

Tablo: güncel Süper Lig puan durumu. *Bu sezon maç öncesine kadar oynanan Süper Lig maçları. Endeks: 1,00 = organizasyon ortalaması (hücum: yüksek daha iyi; savunma: düşük daha iyi).

Aralarındaki maçlar

Besiktas 3 galibiyet · 0 beraberlik · Genclerbirli 2 galibiyet

  • Genclerbirligi 0–2 Besiktas
  • Besiktas 1–2 Genclerbirligi
  • Besiktas 2–0 Genclerbirligi
  • Genclerbirligi 0–3 Besiktas
  • Besiktas 0–1 Genclerbirligi