← Maç Merkezi

Monza vs Atalanta: Serie A, 8 Kas 2026

Serie A
Ev sahibiMonza5311OVR
Başlama 08:00 CT
DeplasmanAtalanta5712OVR

8 Kasım 2026, Pazar · 08:00 CT · U-Power Stadium, Monza, Italy

Takım karşılaştırması

Puanlar

5311OVREv sahibi

Monza

ATT
6714
DEF
5110
FRM
449
ELO
449
  • 6714Hücum6513
  • 5110Savunma5712
  • 449Form398
  • 449Elo gücü6313
  • 5311Genel5712
ATTDEFFRMELO
Monza Atalanta
5712OVRDeplasman

Atalanta

ATT
6513
DEF
5712
FRM
398
ELO
6313

Puanlar yalnızca sonuç verilerinden oluşturulan kendi 0-99 ölçeğimizdir: ATT = 65 + 30 × log2(hücum endeksi), DEF = 65 − 30 × log2(savunma endeksi) (endeks 1,00 = organizasyon ortalaması), FRM = 30 + 69 × son 5 maçtaki puan ÷ 15, ELO = 60 + (Elo − 1500) ÷ 9, OVR = %30 ATT + %30 DEF + %20 FRM + %20 ELO. Her biri 1-99 ile sınırlıdır. Menajer stili aynı sayıları 1-20 ölçeğinde gösterir (puan ÷ 99 × 20). Puanlar yalnızca maç öncesi oynanan maçları kullanır. Eğitim amaçlı analizdir, bahis tavsiyesi değildir.

Kesinleşen ilk 11'ler

İlk 11'ler maçtan ~1 saat önce açıklanır.

Kim kazanır?

Maç başlamadan seç. Sadece eğlence için: hesap yok, para yok, yalnızca bu tarayıcıda saklanır.

Maç önü analizi

Serie A puan durumunda şu an Monza (18., 10 maçta 7 puan), Atalanta (13., 10 maçta 11 puan) takımını konuk ediyor. Monza, 10 Serie A maçında 17 gol attı ve 24 gol yedi (maç başına 1,7 ve 2,4). Atalanta, 10 Serie A maçında 16 gol attı ve 20 gol yedi (maç başına 1,6 ve 2,0). Tüm organizasyonlarda son form (eskiden yeniye): Monza MGMMM, Atalanta MMBBM. Kayıtlardaki son 5 karşılaşmada Monza 0, Atalanta 5 galibiyet aldı; 0 maç berabere bitti. Gol modeli yaklaşık 2,0–2,2 bekliyor. Dengeli bir maç görünüyor: Monza %37, beraberlik %20, Atalanta %43. En olası tek skor 2–2, ama onun bile olasılığı yalnızca %7. Elo puanları (Monza 1352, Atalanta 1528) Monza için %34 beklenen skor veriyor; bu gol modeliyle uyumlu.

Veri değerlendirmesi

Monza kazanırBeraberlikAtalanta kazanır

Beklenen gol (model): Monza 2,04 · Atalanta 2,18 · en olası skor 2–2 (%7).
Yöntem: Poisson. 100 Serie A maçından (bu sezon) maç başına ev sahibi 1,62 / deplasman 1,56 gol taban değeri. Beklenen gol = taban × hücum × rakip savunması. Elo karşılaştırması: Monza beklenen skoru %34. Yöntemin tamamı.

Eğitim amaçlı analizdir, bahis tavsiyesi değildir.

Önemli sayılar

MonzaAtalanta
18.Puan durumundaki sıra13.
7 (10)Puan (oynanan)11 (10)
2-1-7G-B-M3-2-5
1,70Maç başına atılan gol*1,60
2,40Maç başına yenilen gol*2,00
MGMMMForm, son 5 (tüm org.)MMBBM
1352Elo puanı (maç öncesi)1528
1,05 / 1,39Hücum / savunma endeksi1,00 / 1,20

Tablo: güncel Serie A puan durumu. *Bu sezon maç öncesine kadar oynanan Serie A maçları. Endeks: 1,00 = organizasyon ortalaması (hücum: yüksek daha iyi; savunma: düşük daha iyi).

Aralarındaki maçlar

Monza 0 galibiyet · 0 beraberlik · Atalanta 5 galibiyet

  • Monza 0–4 Atalanta
  • Atalanta 2–0 Monza
  • Monza 1–2 Atalanta
  • Atalanta 3–0 Monza
  • Atalanta 5–2 Monza